İletişime Geçin: +90 (312) 441 19 53

Hakkımızda

ETKİM, 2001 yılından bu yana yerli ve yabancı müşterilerine Danışmanlık Hizmetleri sunmaktadır. Gelişmiş iletişim ağı, çeşitli sektörlerde elde ettiği deneyimleri ve güçlü danışman ekibi ile ETKİM Türkiye’nin önde gelen Danışman kuruluşları arasında yer almaktadır. Son beş yıl, ETKİM’in yeni işlerinin %60’ının eski müşterilerinden geldiğini göstermektedir. Bu istatistik bizim en önem ve verdiğimiz ve gurur duyduğumuz performans göstergemizdir.
Ağırlıklı olarak Türkiye’de Yabancı Ülke Vatandaşlarına ve Yabancılarla İş yapan Firmalara ve Şahıslara hizmet veren firmamız;
Yabancıların Türkiye’de şirket kurmaları,
Kanuni Prosedürler,

Yabancıların Türkiye’de ortaklık yapmaları,

Yabancı şirketlerin Türk şirketlerine ticaret yapmaları,

Yabancı şirketlerin Türk şirketlerle ortak iş yapmaları,

Yabancıların Türkiye’de çalışma izni almaları,

Yabancıların Türkiye’de oturma izni almaları,

Yabancı şirketlerin Türkiye’de her türlü bürokratik konularda profesyonel danışmanlık hizmetleri

Yabancı firmalarla Türk firmalarının iş yapmaları için bir araya getirilmesi hizmetleri

Yabancı firmaların Türkiye’de aradıkları ürün ve hizmetlerin Türkiye’de araştırılması, raporlanması ve temin edilmesi,
İthal ve ihraç edilen her türlü ürünün gümrük işlemleri ve lojistik destekleri

Yabancı firmaların Türkiye’de iş yapmayı planladıkları şirketlerin araştırılması ve söz konusu yabancı şirkete raporlanması,

Yabancı firmaların Türkiye’de yaptıkları işlerin ya da Türkiye’de ortak işlerin takibi, kontrolü ve belli periyotlarla raporlanması,

Yabancı Ülke Vatandaşlarının, Türk Vatandaşlığına geçiş işlemleri

Ve daha pek çok konuda ihtiyaç sahiplerinin bürokratik ve kanuni problemlerini yasalarımıza uygun şekilde çözmekte ve Devletimizin tüm birimleri ile problem yaşamalarını önceden alınan kanuni tedbirler ile önlemektedir.

Gücünü, seçkin müşterilerinin güven ve referanslarından alan firmamız yıllara dayanan istikrarlı büyümesi ile de hem eski hem de yeni müşterilerinin yüzünü güldürmektedir. ETKİM’in müşteri profilinde kendi sektörlerinde başarılı firmalar ve şahıslar bulunmaktadır. Bizce, bu lider olmanın en önemli ve içgüdüsel özelliğidir. İçinde bulunulan konum ne kadar iyi olursa olsun, bununla yetinmemek ve daha iyiye ulaşmak için gayret göstermek gerekmektedir.
Mükemmeli başarmak için, hiç vazgeçmediğimiz şu temel prensipleri uygularız;
Müşterilerimizin işlerine artı değer katmak,
Çözüm odaklı yaklaşımlar ve uygulanabilir çözümler üretmek,
Üstlendiğimiz her işi en iyi şekilde gerçekleştirmek için hiçbir fedakarlıktan kaçınmamak,
Müşterilerimizin gizliliğine daima özen göstermek.

Hizmetlerimizi yapılandırırken en önemli unsur “uygulama”dır. Bu yaklaşım, verilen hizmetlerin sadece öneri ve raporlar ile kısıtlı olmasından çok farklı olup, bize daha çok değer kazandırmaktadır.
Danışmanlarımız, uzmanlık konularında dünyadaki gelişmeleri takip etmek için senede iki defa 15er gün eğitim alırlar. Sosyal sorumluluğumuzun bilincinde olan bir kurum olarak, çalışanlarımızın haftada bir gün gönüllü olarak ihtiyacı olanlara maddi ve manevi yardım çalışmalarında bulunmalarını, deneyimlerini bireysel ve toplumsal sorunların çözümünde kullanmalarını teşvik ederiz.
Uluslar arası içerikte ve yerel şartlarda uygulanabilir çözümler, bunlara ulaşmak için gerekli metotları ve uygulama deneyimi, bütünü ile müşterilerimizin istek ve beklentileri üzerine yoğunlaşan hizmetlerimiz ve uygulanabilir çözümler üretmekteki becerilerimiz ile yanınızdayız.
Kurucu